Quatre éditions de l'histoire 'Van den vos Reynaerde', 18ème/19ème siècle

1188

Various formats.

-  ‘Reynaert den Vos ofte het Oordeel der Dieren In het welk door Koning Lion de schalksheyd van Reynaert den Vos wordt onderzocht…t’Antwerpen, By Franciscus Ignatius Vinck, Boek-drukker in het Klapdorp in de vyf Ringen.’ Antwerp, s.d. [1768-1785], 4°, 64 pp., with 28 woodcuts (incl. title). Cover in fantasy paper. 'Approbatie' in Antwerp, 1661. With handwritten ex-libris in ink 'C.J. Vander Gucht Pensioneir to Opwyck 1812'.

Ref.: Menke, H. Bibliotheca Reinardiana, IV.40; Landwehr F200.

- ‘Reinaert de Vos. Berymd door J.F. Willems. Gent, F. en E. Gyselynck, Kamstraet, 1846.’ Ghent, 1846, 8°, 107 pp., with 4 lithographs (e.t.). Yellow cover (little worn). No. 2 in the series ‘Volksboeken uitgegeven door J.F. Willems en F.A. Snellaert.’

- ‘Reinaert de Vos, Naer de oudste beryming, Tot schoolgebruik…door J.F. Willems. Tweede uitgave. Mechelen, E.F. Van Velsen, 1858.’ Bound in half green shagreen. Gilt spine.

- ‘Prudens VAN DUYSE, Reinaard de Vos, Middeleeuwsch dierenepos in Zeventien Zangen voor de eerste maal in zijn geheel…Vierde uitgave Met portret en handschrift der Dichter. Roeselare, De Seyn-Verhougstraete’, (1891), 8°, (5), 213, (1) pp., 21 ill. Sewn.

Adjudication frais incl.: € 127,50